Tare emërohet drejtor i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit
Qeveria emëron Auron Taren si kreun e Agjencisë KombëtareBregdetit. Puna e kësaj agjencie do të nisë me një ekip-bërthamë prej afro 30 personash i cili do të jetë i shpërndarë në katër ose pesë rrethe të vendit.

Nisma parashikon që kjo Agjenci të jetë organi kompetent për disiplinimin dhe menaxhimin e integruar të vijës bregdetare shqiptare.

Auron Tare vjen nga një eksperiencë e suksesshme me Parkun Kombëtar të Butrintit, në të cilin punoi në vitet 1999-2005 dhe ku spikati për mbrojtjen dhe menaxhimin e këtij parku duke thithur shumë turistë elitarë. /albeu.com/
Shtuar më 10/02/2014, ora 17:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori