Taksistët peticion qeverisë ‘Rama’
Taksistët protesuan sot në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të drejtat e tyre. Kryetari i sindikatës së taksive 4+1, Gëzim Bardhi deklaroi se kanë gati një peticion për qeverinë e re me kërkesat dhe problematikat e tyre.

“Kemi përgatitur një peticion në emër të të gjithë taksistëve të Shqipërisë, ku me pak fjalë do ti kërkojmë, luftën kundër informalitetit, të cilën na e la peshqesh qeveria në ikje, e dyta që do i kërkojmë zotit Rama, meqenëse kur ishte kryetar Bashkie u çudit që licencat që jep Bashkia e Tiranës qenkan liberalizuar. Meqë ai do jetë në krye të shtetit, do i kërkojmë të anulojë këtë ligj famëkeq që nuk bën gjë tjetër veçse falimenton biznesin tonë. Kufizimin e licencave sipas numrit të banorëve, sipas standardeve evropiane dhe kthimin e këtyre licencave në mënyrën më të ligjshme se jemi biznes për tjetërsimin dhe trashëgiminë e licencave që na e ka mohuar më padrejtësinë më të madhe qeveria në ikje”, Gëzim Bardhi, kreu i sindikatës së taksistëve. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 18:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori