Takimi Rama-Mitsotakis, zbardhet axhenda e kryeministrit grek
Mediat greke zbulojnë axhendën e kryeministrit grek gjatë vizitës së tij në SHBA, nga data 22-17 shtator.

Sipas mediave greke, kryeministri do të bëjë katër takime të rëndësishme.

Takimin e parë kryeministri grek, do ta bëj me 24-15 shtator me presidentin turk Erdogan, si dhe me pas më presidentin e SHBA z.D.Tramp, ndjekur më pas me presidentin e Maqedonisë së Veriut Zaev.

Me presidentin maqedonas epiqendra e takimit do jetë marrëveshja e Prespës, ku qeveria e tij është kundra.

Ndërsa do ta mbyll takimin me kryeministrin shqiptar Edi Ramën, ku do të ngrejë çështjen e pakicës Greke.
Shtuar më 14/09/2019, ora 22:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori