Takimi Rama-Mitsotaki, zbulohen diskutimet mes tyre
Takimi me kryeministrin shqiptar Edi Rama ishte në kufi të Samitit të OKB-së me Kryeministrin Kyriakos Mitsotakis. Në fillim, kryeministri grek pyeti se cila është situata në Shqipëri pas tërmetit.

Sipas informacioneve, Rama i është përgjigjur se ishte e vështirë por fatmirësisht nuk kishte të vdekur dhe shtoi se nëse do duhet mund të përdorë ndihmën e Greqisë. Mitsotakis u përgjigj se Greqia natyrisht do të ndihmonte.

Sidoqoftë, Kryeministri Grek nuk qendroi ne të, pasi u sigurua të dërgojë mesazhin e tij për pakicën GrekeShqipëri. Kyriakos Mitsotakis citoi Edi Ramën, sipas tv-STAR se perspektiva evropiane e Shqipërisë kalon përmes respektimit të pakicës Greke
Shtuar më 23/09/2019, ora 21:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori