Takimi Rajonal i Presidentëve, Nishani takon Ivanov
Në kuadër të Takimit të 5-të Rajonal të Presidentëve, Presidenti i Republikës Bujar Nishani po zhvillon një takim me Presidentin e Maqedonisë George Ivanov.

Thellimi i bashkëpunimit mes dy vendeve do të jetë në qendër të diskutimeve mes dy presidenteve. Takimi i përvitshëm i katër Presidentëve të Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi dhe Maqedonisë ka nisur punimet ditën e djeshme ndërsa sot samiti do të përmbyllet me një konferencë për shtyp e Presidentëve.
Shtuar më 17/09/2013, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori