Takimi me homologun grek, Tahiri: Të mos pengohet lëvizja e shqiptarëve
Ministri i Brendshem i kabinetit Rama, Saimir Tahiri zhvilloi sot një takim me ministrin grek per Rendin Publik dhe Mbrojtjen e qytetareve Nikos Dendias.


Gjate takimit mesohet se Tahiri ka kerkuar garantim te parimit te reciprocitetit në pikat e kalimit kufitar me Greqinë.


“Duhet të intensifikojmë bashkëpunimin për të garantuar lëvizjen e lirë si dhe për të garantuar dinjitetin e shtetasve” tha Tahiri.
Sipas tij, qeveria e re ka vullnet për të intensifikuar bashkëpunimin për sigurinë, luftën kundër trafiqeve dhe krimit.
Shtuar më 05/09/2013, ora 16:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori