Tahiri: Krimi nuk ka ngjyrim politik, të gjithë kundër tij
Ministri i Brendëshm Saimir Tahiri, ka dalë para mediave për të kërkuar mbështetjën dhe bashkëpunimin e qytetarëve, në luftën kundër krimitorganizuar dhe terrozmit. Duke marrë shkas nga ngjarjet kriminale në vend por dhe në qytetet europaine, ai tha se një bashkëpunim i ngushtë mes qytetarëve, policisë, prokurorisë dhe sistemit gjyqësorë do ta bënte të mundur një luftë reale ndaj krimitorganizuar.

Ai kërkoi nga qytetarët që të mos mbyllin sytë para cdo akti dhune apo lëvizje të dyshimte, që mund të cënojë sigurinë e shtetasve.

Por a është e rrezikur shqipëria nga terroizmi? Ministri Tahiri, nuk dha përgjigje.

Ai, rezervoi një mesazh të drejtpërdrejtë dhe për poltikën.
Prej dy ditësh policia e shtetit, ka ndërmarrë një aksion të gjërë kombëtarë, për goditjen e personave me precedent penal apo në kërkim policor, duke ushtruara kontrolle të njëpasnjëshme në të gjith rrugët. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2015, ora 14:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori