Tahiri: Komisioni i Ligjeve te miratoje projektligjin
Albeu.com
Komisioni Parlamentar i Ligjeve nisi diksutimet për nismat e Partisë Socialiste për ndryshimin e ligjit në baze të të cilit ngrihen komisionet hetimore. Të pranshëm në komision edhe deputetët e PS-së.
Relatori i PS-së, Sajmir Tahiri në fjalën apeloi komisionin të miratojë projektligjin si një shenjë e vullnetit për zgjidhje. Ai tha se ligji i jep fund krizës dhe sjell më shumë transparencë në procesin zgjedhor.
Shtuar më 09/03/2010, ora 17:49
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori