Tahiri: I jashtëzakonshëm dhe inkurajues takimi me Atin e Shenjtë
Saimir tahiri
Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri zhvilloi sot një takim me Papa Françeskun. Pas takimit me Atin e Shenjtë, Ministri Tahiri shkruan në rrjetin social “Facebook” se , takimi ishte i jashtëzakonshëm dhe inkurajues për të vazhduar me më shumë forcë luftën kundër drogës.

“I jashtezakonshem takimi me Papa Francesku dhe inkurajimi i Atit të Shenjte për të vazhduar me më shumë forcë luftën kundër drogës. Mu dha rasti të informoj Papën për rezultatet tona kundër drogës. Të paharrueshme fjalët; te shpëtojmë fëmijët e botës nga droga! Faleminderit Ati i Shenjtë!”, shkruan Ministri Tahiri në postimin e tij

Shtuar më 21/09/2014, ora 17:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori