Tahiri drejt arrestimit, gazetari i njohur ironi therëse ndaj ish-ministrit

Gazetari Berat Buzhala ka qenë mjaft ironik në një status të tijin në lidhje me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Sipas tij, ky i fundit ka negociuar me Buzhalën që media që ai drejton të jetë më e butë me Ramën.

Statusi i Buzhalës

Bote e poshter: Muaj me pare e kam taku Saimir Tahirin ne Prishtine. Tema, ose preokupimi kryesor i Saimirit ka qene “mundesia e krijimit te raporteve me te mira ne mes te Expressit dhe Edi Rames”. Me nje fjale: Saimiri ishte ushtar i devotshem dhe i bindur i Edi Rames.

Ne momentin e pare te frikes Edi Rama po e shet ate, per me shpetu lekuren e tij.

Une personalisht jam i prirur me besu qe Saimiri eshte shume me i pafajshem se sa Edi ne gjithe historine e droges.

Sorry Sajo. Thug life.
Shtuar më 19/10/2017, ora 14:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori