Tadiç:Asnjëherë nuk do të nënshkruajë ndonjë vendim që i jep Kosovës pavarës
Albeu.com
"Asnjëherë nuk do të nënshkruajë ndonjë vendim që i jep Kosovës pavarësi", ka deklaruar presidenti i Serbisë Boris Tadiç për mediat serbe."Ne do të përdorim të gjitha rrugët politike dhe diplomatike për t'i mbrojtur interesat kombëtare serbe", ka shtuar Tadiç, komentet e të cilit kanë ardhur vetëm pak ditë para rifillimit të aktiviteteve politike si pjesë e negociatave për zgjidhjen e statusit të Kosovës. rtk
Shtuar më 07/01/2006, ora 11:55
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori