Tadic: Me njohjen e Kosoves, Podgorica u perzije ne punet e brendshme
Albeu.com
Deklaratat e Tadiç u bënë për për televizionin shtetëror të Malit të Zi, duke shtuar se Serbia asnjëherë nuk do të përzihet në punët e brendshme të shtetit malazez.Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç deklaroi se me njohjen e Kosovës, Mali i Zi është përzier në punët e brendshme të Serbisë. Deklaratat e Tadiç u bënë për për televizionin shtetëror të Malit të Zi, duke shtuar se Serbia asnjëherë nuk do të përzihet në punët e brendshme të shtetit malazez.

Presidenti serb Tadiç deklaroi se demonstratat e brendshme në Podgoricë kundër vendimit qeveritar për njohjen e Kosovës janë çështje e brendshme e Malit të Zi, për të cilën Serbia nuk dëshiron të përzihet.

Ai ka vlerësuar se vendimi i Qeverisë malazeze për njohjen e Kosovës është i kushtëzuar sipas interesave të brendshme dhe është një vendim legjitim ashtu si vendimi i Serbisë për tu kujdesur për interesat e saja. Tadiç deklaroi se shpreson në vendimin pozitiv të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për vlerësimin e ligjshmërisë së pavarësisë së Kosovës.
Shtuar më 24/10/2008, ora 14:57
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori