Tadic: KE i kenaqur me rezoluten serbe
Albeu.com
Propozim-rezoluta e Serbisë e paraqitur pak ditë më parë në OKB është në përputhje me interesat e Bashkimit Evropian, tha presidenti serb. Tadici shtoi se është konsultuar me partnerët evropianë lidhur me përmbajtjen dhe tonin e dokumentit të hartuar.
Sipas presidentit serb, përmbajtja e propozim-rezolutës ka qenë e pranueshme për Komisionin Evropian dhe për një numër të madh të vendeve anëtare të BE-së.

“Miratimi i rezolutës do të jetë detyrë e vështirë, e, nëse Serbia ia del, do të ishte sukses i madh”, tha Tadic, transmeton REL.
Shtuar më 30/07/2010, ora 20:26
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori