"Ta varin kuksianët", Kujtim Gjuzi sherr me Elton Ilirjanin në rrjet (FOTO LAJM)

Biznesmeni gay, Elton Ilirjani duket nuk do i ndahet deputetit të Kuvendit të Shqipërisë Kujtim Gjuzi. Nëse ditë më parë Ilirjani i shprehte dashurinë, sot biznesmeni i ka bërë thirrje policisë dhe prokurorisë që të marrin masa kundër Gjuzit. Pse?

Shkak është bërë një koment i Gjuzit në një nga postimet e biznesmenit, i cili shkruan; “Ishalla e varin kuksianët”. Ky koment i Gjuzit është cilësuar nga Ilirjani si një thirrje për vrasje dhe urrejtje.

“Ky është deputet në Parlamentin e Republikës së Shqipërisë! Thirrje për vrasje dhe thirrje urrejtje! Ku është policia, prokuroria, shteti, shefi opozitës, organizatat LGBT, aktivistë? Turp dhe mjerë!“, shkruan Ilirjani në Instagram.

Është e njohur përplasja mes konservatorit Gjuzi dhe biznesmenit Ilirjani. Disa ditë më parë, në një televizion ata degraduan në gjuhën e përdorur ndaj njëri-tjetrit, dhe që prej atij momenti biznesmeni vijon t’a ngacmojë Gjuzin në rrjetet sociale.

Shtuar më 23/10/2019, ora 11:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori