Swoboda: Serbia veshtire te hyje ne BE pa e njohur Kosoven
Albeu.com
Hannes Swoboda, deputet austriak në Parlamentin Evropian, nënkryetar i socialistëve evropianë dhe raportues i PE për Kroacinë, konsideron se “Bashkimi Evropian nuk mund të kërkojë nga Serbia ta njohë pavarësinë e Kosovës, sepse disa shtete të BE-së po ashtu nuk e kanë njohur atë”.
Në një deklaratë për gazetën serbe “Politika”, ai ka vlerësuar se “një zgjidhje megjithatë duhet të arrihet” para hyrjes së Serbisë në BE.
Shtuar më 20/02/2010, ora 17:33
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori