Surroi thotë se mbetet vetëm data e përcaktimit të pavarësisë
Albeu.com
Anëtari i Ekipit të Unitetit Veton Surroi është i mendimit se Kuvendi i Kosovës, i zgjedhur pas zgjedhjeve të 17 nëntorit, që në mbledhjen e parë duhet të informojë bashkësinë ndërkombëtare, partnerët perëndimorë se çfarë ka ndërmend të bëjë.Çështja e parë, sipas Surroit, është që të përcaktohet data e pavarësisë së Kosovës, kurse pastaj të informohen ndërkombëtarët "për rrjedhën e adoptimit të legjislacionit tonë, duke përfshirë në radhë të parë Kushtetutën, dhe pastaj për hapat që kanë të bëjnë me njohjen e vendit", tha Surroi për Radion Evropa e Lirë, duke mos saktësuar ndonjë të datë për shpalljen e pavarësisë, siç deklaronte më herët. /rtk/
Shtuar më 12/11/2007, ora 20:30
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori