Surroi: Nuk bën t’i lëmë në harresë krimet serbe në Kosov&eu
Albeu.com
Nuk bën t’i lëmë në harresë këto krime, ka thënë Surroi në kuadër të projektit të tij “ Ecja e gjatë”, gjatë takimit me banorët e fshatit Mejë të Gjakovës. Ai ka qëndruar dje edhe në fshatrat Rracaj, Dallashaj, Sheremet dhe Dobrosh.“Institucionet tona duhet të fillojnë ndjekjen institucionale të personave përgjegjës për masakrat në Kosovë. Përpjekja duhet t’i shërbejë institucionalizimit të kujtesës, e kjo do të thotë mbikëqyrje shtetërore për këto varreza, për bonjakët dhe shumë gjëra të tjera. Nuk bën t’i lëmë në harresë këto krime, ka thënë Surroi në kuadër të projektit të tij “ Ecja e gjatë”, gjatë takimit me banorët e fshatit Mejë të Gjakovës.
Ai ka qëndruar dje edhe në fshatrat Rracaj, Dallashaj, Sheremet dhe Dobrosh.
Shtuar më 13/08/2007, ora 10:41
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori