Sulmet e meshkujve ndaj kryetareve të Kuvendit, nga Jozefina Topalli te Vjosa Osmani
Dy raste të sulmeve verbale, gati fizike, janë shënuar ndaj kryetareve të Kuvendit në Republikën e Kosovës dhe Shqipërisë.

Në shtator të vitit 2009, ish-deputeti i LSI-së, tani president i shtetit, Ilir Meta i ishte vërsulur kryetares së Parlamentit, Jozefina Topalli.

Ngjashëm ndodhi edhe mbrëmë (e premte) në Kosovë. Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj sulmoi verbalisht kryeparlamentaren, Vjosa Osmani.
Shtuar më 11/07/2020, ora 16:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori