Stuhia godet Romën, përmbytje në rrugët e qytetit
Stuhia ka goditur mbrëmjen e djeshme Romën duke shkaktuar përmbytje.

Autoritetet kanë bërë thirrje që qytetarët të tregohen të kujdesshëm. Disa rrugë në Romë janë përmbytur, duke shkaktuar kaos dhe bllokim të qarkullimit.

Po ashtu disa linja tramvaji u mbyllën, ndërsa stuhia ka shkaktuar edhe ndërprerje të energjinë elektrike.

Sa i përket linjave nëntokësore, stacionet Vittorio, Manzoni dhe San Gionanni-Colli Albani janë mbyllur.

Shtuar më 24/09/2020, ora 08:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori