Stuhia afrikane prek Shqipërinë
Thuajse të gjithë janë habitur nga fakti se edhe pse jemi në muajin shkurt, temperaturat janë ngritur goxha.

Sot temperaturat kanë qenë mbi 20 gradë celcius, jo të zakonshme për këtë muaj.

Edhe meteorologët tregojnë se kjo nuk është një situatë e zakonshme, por një dukuri e shkaktuar nga një stuhi rëre afrikane, që po prek vendin tonë dhe Europën juglindore.

Sipas meteorologëve, situatë e tillë do të vijojë deri të mërkurën, kurse kulmi do të jetë të martën. /Albeu.com/
Shtuar më 15/02/2016, ora 19:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori