Studentët të pakënaqur me premtimet e qeverisë, i rikthehen protestave
Në muajin dhjetor të vitit të kaluar studentët nisën protestat masive para Ministrisë që zgjatën deri në muajin shkurt. Ata kërkuan tarifa më të ulëta si dhe përmirësimin e kushteve në universitete.

Sot ata kanë vendosur t'iu rrikthehen sërisht protestave. Ata kanë lajmëruar se do të mblidhen para Ministrisë së Arsimit në orën 12:00.

Arsyeja e ridaljes në protestë lidhet me premtimet e pambajtura të qeverisë.


Shtuar më 22/05/2019, ora 09:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori