Studentët e Universitetit “Vitrina” në protestë përpara Kryeministrisë
Studentet e universitetit “Vitrina” i cili është mbyllur nga qeveria i janë drejtuar sot protestave. Ne mungese te listes se notave dhe numrit te matrikullimit qe i njeh zyrtarisht si studente, ata janë mbledhur para Kryeministrisë.

Me thirrje te ndryshme ata kane kërkuar nga qeveria zgjedhje për problemin e tyre qe u rrezikon humbjen e viteve te shkollës. Një dite me pare ministria e Arsimit Lindita Nikolla premtoi zgjidhje per ata studente te cilët nuk po tërheqin dot listën e notave nga Universiteti i mbyllur.


Vetem pak dite me pare Ministria e Arsimit ka kallëzuar penalisht institucionin “Vitrina” si dhe drejtorin e përgjithshëm te këtij Universiteti, administratorin dhe rektorin. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2014, ora 15:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori