Strasburgu shtyn dosjet për pronat
Shtyhet edhe për një vit afati i shqyrtimit të dosjeve të ish pronarëve që kanë mbërritur në gjykatën e të drejtavenjeriut. Vendimi është marrë gjatë mbledhjesministrave të KiE.

“Përshëndesim miratimin zyrtar të Këshillit të Ministrave të planit të veprimit për krijimin e një mekanizmi efektiv të kompensimit, duke e bërë planin e veprimit të detyrueshme për shtetin shqiptar, dhe vëmë në dukje me kënaqësi se masat e parapara janë duke u miratuar në përputhje me dispozitat të cilat në Plani”, thuhet në deklaratën e dhënë pas përfundimit të mbledhjesministrave të KiE.

Ndërkohë që brenda 10 ditëve edhe Gjykata e të drejtavenjeriut do të japë vendimin e saj./albeu.com/
Shtuar më 07/06/2014, ora 09:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori