Steg: Gjermania e perfshire ne sulm terrorist-absurde!
Albeu.com
Gjermania i ka hedhur poshtë akuzat se agjentët e saj kanë ndihmuar në vendosjen e një sulmi ndaj zyrave të BE-së në Kosovë.
Ideja se Gjermania "mund të jetë e përfshirë në një sulm terrorist jashtë vendit është absurde", tha zëdhënësi i Qeverisë gjermane, Thomas Steg.
Tre shtetas gjermanë janë arrestuar në Kosovë dhe po vuajnë periudhën e paraburgimit prej 30 ditësh nën akuzat për terrorizëm.
Steg nuk ka dhënë përgjigje rreth informacioneve se tre të arrestuarit ishin punonjës të Shërbimit Federal të Zbulimit.
Shtuar më 24/11/2008, ora 22:25
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori