E FUNDIT/ Interi "zbret me këmbë në tokë" Juventusin (VIDEO)
Statusi, Sequi: Dialogu politik dhe reformat, jetike
Reformat për shtetin e së drejtës, zbatimi i të drejtave të njeriut janë renditur nga ambasadori i Bashkimit Europian Ettore Sequi si disa prej kërkesave të kërkuara nga ndërkombëtarët lidhur me procesin e anëtarësimit në Bashkimin Europian.


“Duhet të them se ekziston shqetësimi se nuk flasim qartë, por gjuhaBashkimi Europian nuk është vetëm bardhe e zi, ka shumë mesazhe, duken dhe kontradiktore ndonjëherë, por gjuha e BE është e artikuluar dhe nuk është bardh e zi, e theksoj këtë” u shpreh Sequi në seminarin me temë “Shqipëria dhe perspektiva e saj evropiane”. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2014, ora 11:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori