Statusi i Kosoves, Di Carlo: T’u japim kohe paleve
Albeu.com
Zevendes ndihmes sekretarja amerikane e shtetit Rozmari Di Carlo ne lidhje me ceshtjen e Kosoves eshte shprehur pro planit Ahtisaari nese nuk ka marreveshje dhe se ky eshte raundi i fundit i negociatave.

Zevendes ndihmes sekretarja amerikane e shtetit Rozmari Di Carlo, ka folur serish per ceshjten e statusit te kosoves. Di Carlo eshte shprehur se nese pala kosovare dhe ajo serbe nuk arrin te gjeje nje marreveshje, atehere do te hyje ne zbatim plani Ahtisari. Di Carlo ka kerkuar qe ne fillim t’u jepet kohe te dy paleve dhe treshes negociuese qe te perpiqen te gjejne nje zgjidhje te perbashket.

Zevendes ndihmes sekretarja amerikane e shtetit Rozmari Di Carlo, ne nje interviste dhene per zerin e amerikes, eshte shprehur se Kosova eshte ceshjtje europiane, nderkohe qe ka deklaruar se ky eshte raundi I fundit I negociatave per Kosoven. Pala Kosovare do te takohet me Trojken me 19 SHtator, perpara se te takohet ne nje takim direkt me palen serbe ne Nju Jork ne fund te ketij muaji. News24
Shtuar më 11/09/2007, ora 21:39
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori