Skandali i pikturave, apeli lë në arrest shtëpie Topin
Gjykata e Apelit në Korçë ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për arrest shtëpie për drejtorin e Galerisë në Korçë Vladimir Topi. Ajo ka marrë në shqyrtim kërkesën e prokurorisë dhe vetë të pandehurit.

Prokurorja e çështjes, Roza Qirjaqi ka kërkuar arrest me burg për Topin, pasi vlera e pikturave është shumë e madhe. Sipas prokurores, Topi ka qenë fillimisht përgjegjësi i fondit të galerisë e më pas u bë drejtor. /albeu.com/
Shtuar më 10/08/2012, ora 12:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori