Sportiv mes pyllit, Meta jep një mesazh të rëndësishëm për shqiptarët
Pëlqej
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh në Ditës NdërkombëtareTokës.

Me anë të një postimi në Facebook, Meta bashkë me vajzën e vogël Era shkruan se shqiptarët duhet t'i kushtojnë një kujdes dhe vëmendje më të madhe tokës.

Fotoja duket e shkrepur në një pyll ku bashkë me Erën, Presidenti është veshur sportiv dhe shumë në formë.

Postimi i Metës në Facebook

Sot në Ditën NdërkombëtareTokës, dua të bëj një apel për një kujdes më të madh dhe vëmendje më të shtuar nga të gjithë, për mbrojtjen e natyrës së mrekullueshme që kemi, biodiversitetit të pasur dhe pyjeve të bukura të vendit tonë.

Duhet të kontribuojmë gjithnjë, që ta pasurojmë mjedisin dhe ekosistemin dhe ta bëjmë tokën një vend më të mirë për të jetuar! Bashkë me Erën nga mali i Dajtit: Gëzuar Ditën NdërkombëtareTokës! /albeu.com/
Shtuar më 22/04/2018, ora 10:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori