Specializantët e QSUT protestojnë kundër dhunës: Ndihemi të kërcënuar
Mjekët Specializantë janë mbledhur para urgjencës së QSUT-së në shenjë proteste kundër dhunës së ushtruar ndaj mjekëve.

Rasti i fundit në QSUT ishte ushtrimi i dhunës ndaj mjekes specializante që ndodhi javën e kaluar. Gjithahstu në të njëjtën ditë një mjeku nga Lezha iu thye nofulla në krye të detyrës.

"Doktoresha ka qenë në shërbim dhe në orarin e punës dhe duke komunikuar vendimin e qeverisë se ditën e mërkurë të gjithë pacientët e të gjitha urgjencave do të kalojnë në spital "Shefqet Ndroqi". Është një vendim i shpallur para disa kohësh nga qeveria të cilët ne jemi të detyruar ta zbatojmë. Kjo mjaftoi që kolegia jonë të vihet përpara situate dhune përpara pacientit dhe familajrëve të pacientit që e shoqërojnë. Kjo është e patolerueshme dhe e papranueshme" tregon një prej përfaqësueseve në protestë.
Shtuar më 11/03/2019, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori