Spahiu sms Prokurorit te Kosoves: Liroje Albinin dhe hiqja prangat Opozites
Kreshnik Spahiu, kryetar i Aleances Kuqezi dhe ish nenkryetar i Keshillit te Larte te Drejtesise, i ka derguar nje mesazh kryeprokurorit te Kosoves, ku i kerkon te mos arrestoje anetaret e Opozites, por qeveritaret e korruptuar te Kosoves, percjell Portali Albeu.


"I nderuar miku im, Mos arrestoni opoziten por qeveritaret e korruptuar te Kosoves. Arrestimi Albin Kurtit eshte burg politik per opoziten shqiptare. Koha e burogosjeve politike ne kosove strategji serbe. Kosova ka nevoje per stabilitet dhe jo anarki. Miku im, Prokuroria e Kosoves s'mund jete kerbac i Hashim Thacit. Shqiperia i ke syte dhe besim tek ti. Liroje Albinin dhe hiqja prangat opozites. Te pershendes Kreshniku", thuhet ne mesazhin e liderit te AK-se.

Albin Kurti dhe aktiviste te tjere te Vetevendosjes u arrestuan dje pas manifestimit te Opozites ne Prishtine. /albeu.com/
Shtuar më 29/11/2015, ora 15:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori