Spahiu i habitur: Pse Opozita e Tiranës nuk proteston ai ajo e Prishtinës?!
Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, çuditet pse Opozita më Shqipëri nuk proteston si ajo në Kosovë.

Me anë të një postimi në Facebook, Spahiu shprehet se, kjo është një çudi shqiptare duke ngritur edhe ironikisht disa pikëpyetje pse kjo gjë nuk ndodh, raporton Albeu.com

"ÇUDIRA SHQIPTARE / DEBAT: Pse opozita parlametare e Tiranës nuk proteston si ajo e Prishtinës....Nga Mënçuria? Dituria? Diplomacia? Frika? Pjekuria? Dembeleizmi? Arsyeja? Kompromisi? Qeveria e mirë? Apo e dhjamosur nga 25 vite në pushtet?". shkruan kreu i Aleancës Kuq e Zi në Facebook, përcjell Portali Albeu.

Prishtina u përfshi dje nga protesta të dhunshme kundër arrestimit të deputetes së AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ndërsa prej javësh opozita ka bllokuar jetën politike në vend për shkak të Marrëveshjes për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe dhe asaj të Demarkacionit me Malin e Zi, të cilat sipas tyre janë tradhëti ndaj Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 19/11/2015, ora 15:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori