Sot vendoset fati i zgjedhjeve, drejtuesja e ODIHR i shkon Ramës në zyrë
Drejtuesja e misionit vëzhgues të ODIHR, Audry Glover ka mbërritur në selinë e PS ku po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama dhe me kryetarin e grupit të PS, Taulant Balla.

Ndërkohë në këto momente është mbledhur edhe Koloegji Zgjedhor ku do të vendoset mbi fatin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

PS kërkon rrëzimin e dekretit të Metës, ndërsa opozita thotë se Kolegji nuk mund të shprehet për dekretin e presidentit dhe se më 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje.
Shtuar më 24/06/2019, ora 11:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori