1 500 policë dhe kryeministri e rrethuar: Si po e pret qeveria protestën e opozitës
Ashtu sikundër ishte paralajmëruar edhe më herët, e shtuna do të ishte ditë proteste për opozitën e bashkuar.

1500 forca policie dhe civilë janë vendosur në gadishmëri të protestës së sotme e cila pritet të zgjasë 5 orë.
Opozita ka kërkuar që protesta të fillojë në orën 19:00 dhe të mbyllet në orën 23:59.

Ndërkohë Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj zbuloi në Tempora se protesta do të vijojë deri më 30 qershor.

Në anën tjetër Monika Kryemadhi u bëri thirrje qytetarëve të shmangin aktet e dhunës.
Shtuar më 25/05/2019, ora 08:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori