E FUNDIT/ Rama prezanton 3 emrat e parë që do kryesojnë listat e 25 prillit
Sot nis vaksinimi, Rama dhe Manastirliu shkojnë në Vlorë
Procesi i vaksinimit do të nisë ditën e sotme edhe në qytetin e Vlorës.

Kryeministri i vendit, Edi Rama,i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, deputeti Damian Gjiknuri, si dhe kreu i DROKSH Vlorë, Kujtim Llapi, kanë mbërritur në pallatin e sportit “Flamurtari”, ku do të kryhet procesi i vaksinimit.

Pas Tiranës, vaksinimi nisi fillimisht në Shkodër, ndërsa sot do të vijojë në Vlorë. Bëhet fjalë për 1500 doza dhe 745 persona që do të vaksinohen si pjesë e stafeve mjekësore.

Gjatë ditës së djeshme janë kryer 612 vaksinime antiCovid për personelin shëndetësor dhe në shtëpitë e të moshuarve.
Shtuar më 18/02/2021, ora 11:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori