Sot në Vjenë mbahet takimi i Grupit të Kontaktit
Albeu.com
Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë ka konfirmuar se sot në Vjenë do të mbahet takimi i Grupit të Kontaktit ku do të diskutohet për gjendjen në Kosovë, e veçanërisht për përgatitjet lidhur me fillimin e bisedimeve për statusin final të Kosovës.Në këtë takim do të marrin pjesë edhe kryenegociatori për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari dhe kryeadministratori i Kosovës, Soren Jesen Petersen.
Shtuar më 16/01/2006, ora 11:03
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori