Sot ne Kosove eshte Dite Zie
Albeu.com
Sot në Kosovë është ditë zie kombëtare, në shenjë respekti për viktimat e aksidentit, të ndodhur disa ditë më parë, në Austri. Edhe Albeu.com, në shenjë respekti për viktimat, ndryshon logon e zakonshme, me atë me ngjyra të zeza.Në aksidentin në fjalë shumica e viktimave dhe të lënduarve ishin qytetarë të Kosovës.

Dita e sotme u shpall Ditë Zie shtetërore me urdhërin e posaçëm të presidentit Fatmir Sejdiu.

Edhe Albeu.com, në shenjë respekti dhe solidarizimi, respekton Ditën e Zisë duke ndryshuar logon e zakonshme, me atë me ngjyra të zeza.
Shtuar më 27/02/2010, ora 18:35
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori