Sot mblidhet Ekipi Negociator i Kosovës
Albeu.com
Ekipi Negociator i Kosovës pritet të mblidhet sot për të diskutuar përgatitjet e palës kosovare për takimin e radhës që do të mbahet në Vjenë, më 17 mars, ka konfirmuar koordinatori i grupeve punuese për bisedime, Blerim Shala.Pas ndryshimeve të fundit në skenën politike të Kosovës, pjesë e Ekipit Negociator janë kryeministri i ri, Agim Ceku, i cili zëvëndëson ish-kryeministrin Kosumi dhe Kolë Berisha, i cili e zëvëndëson ish- kryeparlamentarin Nexhat Daci.
Shtuar më 14/03/2006, ora 13:17
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori