Sot dita e 6-te e protestes se opozites, greva vazhdon
Albeu.com
Njëzet e një deputetët e opozitës bashkë me 180 mbështetësit e tyre kaluan natën e e gjashtë të grevës së urisë tw nisur prej 30 prillit. Komiteti i grevës së urisë të 200 deputetëve dhe mbështetësve të Partisë Socialiste i drejtoi dje një ...... letër të hapur komunitetit ndërkombëtar dhe medias, ku ritheksohet edhe një herë kërkesa e opozitës për hetimin e plotë të zgjedhjeve të 28 qershorit dhe vendosmëria për të çuar deri në fund kauzën për transparencën e zgjedhjeve.
Ditwn e djeshme, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama deklaroi se asnjë vendim gjykate nuk pengon transparencën dhe hapjen e kutive, sikundër pretendon mazhoranca.
Shtuar më 06/05/2010, ora 09:58
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori