Sot dita e 11-te e protestave te PS-se, vazhdon greva
Albeu.com
Greva e urisë e 21 deputetëve të Partië Socialiste dhe 180 mbështetësve të tyre në betejën për transparencën e zgjedhjeve të 28 qershorit, vazhdon që prej mbrëmjes së 30 prillit në çadrat e ngritura në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" para godinës së Kryeministrisë.Në ditën e 11 të grevës, gjëndja shëndetësore e grevistëve sa vjen e përkeqësohet, ndërsa ata shprehen të vendosur të çojnë deri në fund kauzën për transparencën e zgjedhjeve.

Kreu i PS-së Rama deklaroi dje se protesta dhe greva e opozitës do vijojë për një Shqipëri me standarde.
Shtuar më 11/05/2010, ora 09:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori