Sot dhe neser shi ne Maqedoni
Pëlqej
Albeu.com
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Rrugė tė zbrazėta dhe parqe pa njėrėz ėshtė pamja e sotme e Shkupit. Temperaturat e larta janė shkaku kryesor qė qytetarėt tė mos dalin nga shtėpitė e tyre ose tė kalojnė uikendin nė ndonjė prej vendeve turistike nė vend apo jashtė shtetit.
Parashikimi i motit nuk ėshtė nė favor tė uljes sė temperaturave gjatė javės qė vjen. Sipas Entit hidrometeorologjik mė freskėt do tė jetė vetėm sot pasdite dhe nesėr.
“Sot dhe ditėt nė vijim nė orėt e pasditės moti do tė jetė i ndryshueshėm dhe do tė paraqiten mundėsi pėr rreshje tė shiut. Priten bubullima tė pėrcjella me erė mė tė fuqishme. Posaēėrisht sot edhe nesėr pritet qė tė kemi rreshje tė shiut, nė vende lokale pritet tė ketė edhe paraqitje tė breshėrit. Nesėr pritet qė temperaturat tė ulen pėr 4 ose 5 gradė celsius, por nga e mėrkura pėrsėri ata do tė rriten dhe deri nė fund tė javės do tė kemi tepreratura nga 30 deri nė 38 gradė celsius.”, parashikon sinoptikania Kostadinka Arsovska.
Nė Shkup sot temperatura do tė jetė deri mė 34 gradė celsius, ndėrsa nesėr pritet qė tė jetė pak mė freskėt. Sipas analizave tė Entit hidrometeorologjik ulje tė temperaturave priten gjatė javės sė fundit tė korrikut. (alsat-m)
Shtuar më 18/07/2010, ora 15:58
Tage: arkiv
hamid bislimi
e Premte 7 Shkurt 2014, Ora 12:43
un mendo se ja shum i knaqur
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.