Sot dhe neser shi ne Maqedoni
Albeu.com
Rrugë të zbrazëta dhe parqe pa njërëz është pamja e sotme e Shkupit. Temperaturat e larta janë shkaku kryesor që qytetarët të mos dalin nga shtëpitë e tyre ose të kalojnë uikendin në ndonjë prej vendeve turistike në vend apo jashtë shtetit.
Parashikimi i motit nuk është në favor të uljes së temperaturave gjatë javës që vjen. Sipas Entit hidrometeorologjik më freskët do të jetë vetëm sot pasdite dhe nesër.
“Sot dhe ditët në vijim në orët e pasditës moti do të jetë i ndryshueshëm dhe do të paraqiten mundësi për rreshje të shiut. Priten bubullima të përcjella me erë më të fuqishme. Posaçërisht sot edhe nesër pritet që të kemi rreshje të shiut, në vende lokale pritet të ketë edhe paraqitje të breshërit. Nesër pritet që temperaturat të ulen për 4 ose 5 gradë celsius, por nga e mërkura përsëri ata do të rriten dhe deri në fund të javës do të kemi tepreratura nga 30 deri në 38 gradë celsius.”, parashikon sinoptikania Kostadinka Arsovska.
Në Shkup sot temperatura do të jetë deri më 34 gradë celsius, ndërsa nesër pritet që të jetë pak më freskët. Sipas analizave të Entit hidrometeorologjik ulje të temperaturave priten gjatë javës së fundit të korrikut. (alsat-m)
Shtuar më 18/07/2010, ora 15:58
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori