SOS nga deti, si u shpëtuan në mes të furtunës peshkatarët në Jon
Pëlqej
Forca Detare shpëton një peshkarexhe me 4 persona në bord në afërsi të Llamanit.

Peshkarexha “Andi 2” me tonazh 100 ton kishte kërkuar ndihmë në QNOD. Anija e Forcës Detare “Bora” shkoi në vendngjarje duke u ardhur në ndihmë ekuipazhit dhe peshkarexhes.

Nga te dhenat e para mesohet se peshkarexha kishte pasur probleme në motor. Pas terheqjes ajo u ankorua në bazën e Porto Palermos.

Shtuar më 13/02/2018, ora 13:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori