Soreca takohet nesër me aleatët e Bashës, çfarë pritet të ndodh
Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ditën e nesërme pritet të takohet me aleatët e Lulzim Bashës.

Kjo lëvizje vjen në mes të një krize politike që është aktuale ne vend pak para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.

Takimi do zhvillohet në orën 16:00, pranë zyrave të delegacionit të BE në Tiranë.

Mëoshet se në takim me ambasadorin do marrin pjesë krerët e LZHK, PAA, PBDNJ, PDK dhe PR./albeu.com/


Shtuar më 24/04/2019, ora 15:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori