Solli në jetë foshnjen, nëna e re shtrohet menjëherë te Sanatoriumi pas infektimit me COVID-19
Një nënë e re e infektuar me koronavirus është shtruar me urgjencë në spitalin Shefqet Ndroqi, pasi gjëndja e saj u përkeqësua.

Bëhet fjalë për një 28 vjeçare të quajtur Egla, e cila sapo kishte lindur foshnjen e saj dhe që është në gjëndje të rënde e shtruar tashme në reaminacionin e spitalit Shefqet Ndroqi.

Fëmija vijon të jetë në maternitet, nën kujdesin e bluzave të bardha. Mundësia që COVID-i të transmetohet nga nëna te fëmija në bark janë rreth 2-5%, por nuk dihet nëse në këtë rast fëmija është i infektuar apo jo.

Gjithsesi, edhe në rast se një fëmijë i vogël infektohet, sipas studimeve ai kalon një formë të lehtë të sëmundjes.

Shtuar më 27/01/2021, ora 12:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori