Solli 613 kg kokainë në Durrës, kapet në Gjermani Arbër Çekaj
Arbër Çekaj është arrestuar në Gjermani.

Pronari i "Arbën Garden" është vënë në pranga gjatë natës së kaluar në Gjermani, në vendin ku fshihej nga policia e shtetit shqiptar.

Ai është pronari i kompanisë në kamionin e të cilit u kapën rreth 613 kg kokainë në Durrës.

Ai fshihej prej disa javësh në Gjermani dhe asokohe ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me ngarkesën rekord të drogës.

Njoftimi i policisë

Ne kuader te bashkepunimit me agjensite e huaja ligjzbatuese dhe konkretisht ate Gjermane eshte bere e mundur lokalizimi dhe arrestimi i shtetasit Arber Çekaj.

Arber çekaj eshte pronari i firmes Arbi Garden ku u sekuestruan 613 kg kokaine ne kiader te operacionit "last snow"

U shkembye informacion ne kohe rekord midis Policise se Shtetit dhe agjensive te tjera si dhe me Prok Krimeve te Renda. /albeu.com/

Shtuar më 04/05/2018, ora 14:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori