Solana pret që çështja e statusit të Kosovës të zgjidhet para 10 dhjetor
Albeu.com
Shefi i politikës së jashtme të bashkimit Evropian, Havier Solana, ka deklaruar se pret që çështja e statusit të Kosovës të zgjidhet para 10 dhjetorit. Përmes zëdhënëses Kristina Gallak, Solana e ka vlerësuar të rëndësisë së madhe, takimin e e parë mes palës kosovare dhe asja serbe, ku për herë të parë do të jenë të gjithë bashkë: presidentët Sejdiu e Tadiç dhe kryeministrat Çeku e Koshtunica.
Shtuar më 27/09/2007, ora 11:10
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori