“Skifterët” shqiptarë bëjnë nami në itali, por përfundojnë keq
Dy shqiptarë janë dënuar me tre vjet burg dhe 1600 euro gjobë nga gjyqtari italian Maurizio Picozzi.

Adriatik Manjani, 26 vjeç dhe Eduart Biba, 32 vjeç janë arrestuar më 31 mars nën akuzat e grabitjes, rezistencës, dhunës dhe lëndimeve të zyrtarëve të policisë.

Ata mësohet se janë autorë të grabitjes së dhjetë apartamenteve në zonat e Quiliano, Lugina e Vado dhe Finale Ligure.

Për të ndaluar dy hajdutët serial ishin karabinierët e radios dhe radio stacionit Savona që i kishin kapur pasi disa shqiptarë kishin sinjalizuar një grabitje në Vado Ligure.
Shtuar më 12/10/2017, ora 17:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori