"Skifterët" e 100 vjedhjeve, njëri në burg e tjetri në shtëpi
Binjakët shqiptarë, Edmond dhe Eduard Trushi, të prangosur me akuzën e 100 vjedhjeve, tashmë janë dënuar nga gjykata në Cuneo të Italisë.

Mediat italiane kanë shkruar se sipas vendimit të shkallës së parë, Edmond Trushit iu caktua tre vite dhe gjashtë muaj burg, ndërsa vëllai i tij, Eduardi i shpëton qelisë.

Ai sipas gjykates, u dënua me 2 vite e gjashtë muaj "arrest shtëpiak", nën mbikëqyrjen e byzylykut elektronik. /albeu.com/
Shtuar më 07/05/2016, ora 15:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori