Skënderbeu i Qafë-Kasharit shaka apo përdhosje?

Një bust 3 metra i lartë i heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu është gjetur dje në zonën Qafë-Kashar. Statuja, është konstatuar dje nga Artan Shkreli, i cili është shprehur për “GSH”-në se shtatorja “ishte gjysmë cjap , gjysmë njeri, madje kishte dhe bisht.”

Sipas tij, organet gjenitale të skulpturës ishin shumë të mëdha. Duket se qëllimi i kësaj vepra ka qenë fyerja e heroit tonë kombëtar. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2014, ora 11:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori