Skemë mashtrimi, arrestohet administratori i 3 kompanive
Administratori i tre kompanive, Laert Barzezi, ka rënë në pranga për mashtrim financiar.

Policia e Shtetit njoftoi se Barzezi kryente shit-blerje fiktive me komapnitë FM Investment, Trade Investment dhe i Albanian Investment.

Në kërkim janë shpallur edhe tre sirianë, aksionerë në kompanitë e tij.

Ata kryenin importe me vlera të larta dhe shisnin me vlera të ulëta për të shmangur TVSH.

ëmi i shkaktuar shtetit nga mashtrimi llogaritet 61 milionë lekë. /albeu.com/
Shtuar më 30/06/2018, ora 09:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori