Skandali me Tiren, Manastirliu: Toleranca do të jetë zero
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka komentuar sot për herë të parë historinë e publikuar në media ku sanitarja e Spitalit Covid2 ka zhvatur 8 milionë lekë nga vajza e një paciente të shtruar tek “Shefqet Ndroqi”.

Sipas ministres, mund të ketë edhe raste të tjera, dhe ftoi qytetarët të denoncojnë me fakte nëse përballen me të tilla abuzime.

Manastirliu paralajmëroi se “toleranca do jetë zero në çdo strukturë e ndëshkimi do jetë maksimal”.

Shtuar më 16/01/2021, ora 14:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori